Stránka 2 z 5
Napsal: pon 12 dub 2010, 12:42
od xlukas.cz
Pajik píše:Osobne jsem to zkousel jednom jednou (vyradit) a skoncil jsem trapne na brzde u chodniku. aby se to chytilo zpet.
ja dvakrat ze zvedavosti, kdyz se tu o tom mluvilo. jednou se to chytlo a podruhe sem musel taky zastavovat.
ale radsi bych to nedelal, kdo vi, jak si to ta prevodovka chytne. myslim, ze to za to nestoji.
hlavne se mne jednou stalo to, ze sem stal na pustevnach na parkovisti z kopce. nepospichal sem, tak sem nastartoval. odbrzdil a samospadem jel dule. az uz to nejelo tak sem si uvedomil, ze nemam zarazene, tak sem musel zastavit a auto za mnou se mohlo zblaznit, ze zastavuju.
Napsal: pon 12 dub 2010, 13:45
od Blanka
xlukas.cz píše:Pajik píše:Osobne jsem to zkousel jednom jednou (vyradit) a skoncil jsem trapne na brzde u chodniku. aby se to chytilo zpet.
ja dvakrat ze zvedavosti, kdyz se tu o tom mluvilo. jednou se to chytlo a podruhe sem musel taky zastavovat.
ale radsi bych to nedelal, kdo vi, jak si to ta prevodovka chytne. myslim, ze to za to nestoji.
hlavne se mne jednou stalo to, ze sem stal na pustevnach na parkovisti z kopce. nepospichal sem, tak sem nastartoval. odbrzdil a samospadem jel dule. az uz to nejelo tak sem si uvedomil, ze nemam zarazene, tak sem musel zastavit a auto za mnou se mohlo zblaznit, ze zastavuju.
No právě toho se bojím ,aby se mi to nestalo.Tak to radši ani nebudu zkoušet.Nebo budu mít z auta harmoniku.

Napsal: pon 12 dub 2010, 14:38
od lmt
mozem ta uistit ze zo smarta harmonika nebude

Napsal: pon 12 dub 2010, 15:00
od houzar
lmt píše:mozem ta uistit ze zo smarta harmonika nebude

harmonika né ale záložka do knížky by mohla
Napsal: pon 12 dub 2010, 20:52
od Blanka
houzar píše:lmt píše:mozem ta uistit ze zo smarta harmonika nebude

harmonika né ale záložka do knížky by mohla

Napsal: pon 12 dub 2010, 20:55
od hoboj
Takze je to takhle, pokud se auto rozjede z kopce s neutralem, tak to po zarazeni rychlosti zadnou nezaradi. Musi se zastavit a zaradit. Pak se to chytne. Pokud ale pojede z kopce uz se zarazenou rychlosti, tak po vyrazeni na neutral a opetovnem zarazeni to zaradi puvodni rychlost a dokonce to vyhodnoti rychlost auta a zaradi treba i o tri stupne vyssi rychlost, nez jaka byla zvolena pred vyrazenim. Proste si to auto hlida rychlost a podle toho radi.
Napsal: pon 12 dub 2010, 21:00
od Blanka
hoboj píše:Takze je to takhle, pokud se auto rozjede z kopce s neutralem, tak to po zarazeni rychlosti zadnou nezaradi. Musi se zastavit a zaradit. Pak se to chytne. Pokud ale pojede z kopce uz se zarazenou rychlosti, tak po vyrazeni na neutral a opetovnem zarazeni to zaradi puvodni rychlost a dokonce to vyhodnoti rychlost auta a zaradi treba i o tri stupne vyssi rychlost, nez jaka byla zvolena pred vyrazenim. Proste si to auto hlida rychlost a podle toho radi.
Ale,na snížení spotřeby to nemá vliv?
Napsal: pon 12 dub 2010, 23:09
od DYK77
Majkl píše:Nicmene na ten Nautral dojedete dal! takze to je sporne co je vyhodnejsi. Kdyz pojedu z dlouheho kopce a dam N tak muzu jeste zrychlovat a dojedu mnohem dal, nez se zarazenou rychlosti, protoze pres zarazenou rychlost auto brzdi motorem a nedojedu tak daleko.
To jo, ale u Smartíka s tak malou kompresí , mám dojem, že na 6tku je to z kopce stejný jak na neutrál v jiném autě. Jiný příklad mám ten, že když jedu z kopce za auty které mají zařazeno, tak pořád stojím na brzdě, protože nabírám rychlost i když mám také zařazeno.
Správně bylo napsáno, že se zařazenou rychlostí je spotřeba z kopce nula. S vyřazováním by mohla být teoreticky vyšší spotřeba o čtvrt až půl litru na 100Km, alespoň se o tom s příchodem vstřikování tak mluvilo.
Malý odpor motoru - malá komprese se dá ale výborně využít ke snížení spotřeby. Kdo si dá záležet a bude jízdu setrvačností se zařazenou rychlostí rozumně využívat i na dojíždění , může spotřebu snížit i o litr benzínu na 100Km ( vyzkoušeno ) a ušetří brzdové kotouče i destičky.
Napsal: úte 13 dub 2010, 10:04
od Robin
jak píše DYK, pokud brzdíš motorem (se vstřikováním), tak nad určitý otáčky motoru to nežere nic, do vstřikování nejde benzín / nafta. otáčky musej bejt větší než volnoběh. když vyřadíš a jedeš z kopce, tak to samozřejmě něco (málo) žere.
polemika na téma esli by to při určitym druhu kopce (klesání s následnym stoupáním) žralo míň na volnoběh, poňáč by to dojelo dál než při brždění motorem je nesmyslná, poňáč záleží na sklonu kopce, rychlosti na počátku atd. šestka toho u smarta moc neubrzdí, takže ti to z určitýho kopce i při brždění motorem bude zrychlovat, atd. Na dobržďování do křižovatky, bo 100 metrů dlouhej kopec například se o nějaký úspoře paliva v absolutnim čísle litrů nedá vůbec bavit, to víc ušetříš, když pořádně vyklepeš tankovací pistol, nebo jako muj bratránek do auta "vyleješ" obsah hadice tim, že jí zvedneš nad hlavu
Napsal: úte 13 dub 2010, 10:29
od DYK77
Robin píše:"vyleješ" obsah hadice tim, že jí zvedneš nad hlavu
To jak fakt ?

Napsal: úte 13 dub 2010, 10:49
od xlukas.cz
blbost, sak uzaver hadice je na te koncovce co ji drzis v ruce

Napsal: úte 13 dub 2010, 11:52
od Robin
něco z toho fakt vyteče, nedalo mi to a zkoušel sem část hadice u ruky nadzvednout

. ale jako esli ta pistol jenom pouští čerpadlo, bo je v ní i ventil to nevim a že bych u pumpy nějak čaroval s hadicí to sem taky nedělal, spíš sem tou větou chtěl naznačit, že "šetření paliva" vyřazováním je nesmysl.
Napsal: úte 13 dub 2010, 12:37
od Blanka
Dík za osvětlení situace se šetřením paliva ,tak teď budu zvedat i hadici nad hlavu při tankování.A to by bylo že bych něco neušetřila.

Napsal: úte 13 dub 2010, 17:41
od Jara
Když jsem Smarta kupoval, varovali mě vpřed vyřazováním z kopce. Tak jsem to raději ani nezkoušel.
Napsal: úte 13 dub 2010, 20:53
od DYK77
Taky jsou lidi co držej plnej kotel i z kopce
