jinak u toho cdi je blbost to nechavat nastartovane jen tak. klidne vyjet, jen to neturovat. ja vyjizdim se studenym motorem po nastartovani prakticky okamzite z -2 v garazich, takze auto dostane hned zabrat. ale jede to a tahne, takze s nezahrivanim problem asi nema.
jen to proste neturovat - nevytacet kvuli turbu.
chrobak rikal, ze jsou to povery o turbech. nejhorsi je pro turbo jizde bez oleje nebo naopak s prelitym olejem. ano, hned nejet na plny plyn a z plneho plynu na dalnici nevypinat motor u benzinky. jinak v beznem provozu se casto jede bez plynu, zvlast po meste a tim se to turbo prubezne chladi taky.
motor jako takovy by mel byt konstruovany i na extremy. si vemte, ze budete startovat v -20 a uz pri prvni otocce po nastartovani a dalsich je teplota horiciho benzinu/nafty nekolik set stupnu. tim padem obrovske teplotni rozdily v ruznych castech motoru. kdyby s tim byly problemy, tak vse okamzite praska (mikrotrhliny) a v prubehu casu se zvetsuji.

