Stránka 2 z 3

Napsal: úte 06 kvě 2008, 13:55
od xlukas.cz
z tebe je ted odbornik na for4. nechces si na to otevrit servis? jako obcasny privydelek by to nemuselo byt spatne ;-)

Napsal: úte 06 kvě 2008, 15:50
od Smartnumeric
upřímě ? motor znám do detailu :-) .. na 1.1. FF bych mohl chodit dělat na Chodov .. jen je problém, že oni neopravují,ale vyměnují ( to je jedna znevýhod těchdle velkých servisů ) místo toho aby jen vyměnily kliku, šály a pod tak znají jen výměnu motoru, polomotoru .. ještě že jsou zlaté české ruce normálních vesnických automechaniků...

Napsal: úte 06 kvě 2008, 17:20
od xlukas.cz
no, ono v tech servisech ani nemusi a taky nedelaji lidi, kteri jsou na auta odbornici. to co tam oni delaji neni opravovani, ale jen vymena stareho dilu za novy. jejich cas je drahy, takze zajem nad necim premyslet je maly. to co tam delaji neni pro radost a uspokojeni svych potreb. delaji to jen pro velke penize.
kdyz nekdo neco dela, tak by mel byt presvedcen a verit tomu, ze to co dela, ze je to to nejlepsi a chce to tak delat. proto snad i ocekavam, ze prodejce prodavajici nokie, tak ze sam nebude pouzivat sonyericssona, samsung, lg a jine sh...

Napsal: úte 06 kvě 2008, 18:48
od David0600
výměna dílů za nový je dáno jejich tabulkama co a jak se dělá. Jako třeba u nás ti opraví v servisu nabouraný "B" sloupek a v německu ti dají novou kastli, sice zacvakáš několikrát víc (respektive pojišovna, nebo když je ta cena moc vysoká udělají z toho totálku a českej koumes to opraví a střelý jako nebouraný) ale zase máš ty jistotu, že když to znova někdo do tebe pošle z boku tak to auto má ty deformační zóny kde mají být a stejnou tuhost jak má být.

takže všichni kucí co dělaj auta v dc tak by měli jezdit v mercedesech?

Napsal: úte 06 kvě 2008, 19:36
od xlukas.cz
mas pravdu. bezpecnost je az na prvnim miste. jak ale vidis, tak nekdy je rozumnejsi reseni vymenit jen dily.
David0600 píše:takže všichni kucí co dělaj auta v dc tak by měli jezdit v mercedesech?
tak presne tomuto sem se chtel vyhnout. tak sem to nemyslel :-(. mit zajem se treba = i vedet a poradit, pomoct. jak treba komunikuje dc s nasim klubem? ja mam ten pocit, ze odpovedny zamestnanec nas povazuje za soupere. to je prece chyba, ne?

Napsal: úte 06 kvě 2008, 19:38
od David0600
z dc mistr Brabec je tu členem :!:

Napsal: úte 06 kvě 2008, 19:44
od xlukas.cz
tak to se verejne omlouvam.
z jeho prispevku sem to nejak nepostrehl. asi moc nepise. :oops:

Napsal: úte 06 kvě 2008, 19:47
od David0600
spíš občas pročítá, kdybys byl na smartparádě poznal bys ho

Napsal: úte 06 kvě 2008, 19:50
od xlukas.cz
bohuzel spatny termin.

letos jedu.

Napsal: stř 07 kvě 2008, 21:20
od Daris
Naprosto s tebou souhlasím, mé dnešní zkušenosti to potvrdili.V dc mi řekli,že je to škrtící klapka,takže mi ji vyměnili.Přesně tak vázne komunikace mezi servisem a námi.Ochota nic moc.Víš já jsem docela naštvaná, neb mi slíbili,že to můžu servisovat v Č.B.a tam to zrušili,tak až Praha.2 lidi si kvůli tomu vzali dovolenou...hlídání,odvoz...Původně mi to nechtěli ani dnes napíchnout,přestože jsem byla domluvená na hodinu,že to udělají hned neb to nemám za humny,pak teda nakonec jo.......
Ale jak říkáš,nečistí radši mění.Na druhou stranu je lepší mít kolikrát novou věc než starší opravovat.
No nic musim to prodat,nemůžu si dovolit jezdit s každým problémem do Prahy :(

Napsal: čtv 08 kvě 2008, 01:12
od DYK77
Jo jo , je to různý. Někdy se opravovat vyplatí, někdy ne, jde o to, čeho se to týká a jak moc na tom závisí moje bezpečnost nebo jestli někam dojedu.
Vytkl bych řadě servisů jednu věc a to, že člověk nemá možnost nahlédnout pod ruce mechanikům. Je mi jasný, že je v tom překážka ohledně bezpečnosti práce apd. , ale i tak. Proto si sám udělám na co stačím, složitější úkony udělám s kamarádem v servisu, protože má i lepší vybavení a můžu ho sledovat a zároveň vždycky vím na čem jsem, tedy spíše jak je na tom moje auto.
Někdy je mi blbě z toho, jak se věci dělají polovičatě. To že v servisu opravit znamená vyměnit, tak to není ještě žádné zlo, ale když je jim zatěžko při výměně alespoň očistit některé související součásti tak, aby s novým dílem na sebe řádně dosedaly apd., tak to už se mi nelíbí.

Napsal: pon 04 dub 2011, 09:42
od zdenek1155
mám něco podobného u FF1,3, v německu v MB nejdřív vyměnili lambda sondu, ale za 3 dny to dělalo znovu, tak vyměnili motor klapky, a po 2-3 měsících opět to samé , projevuje se to cukáním a ztrátou výkonu při půlce plynu , při zašlápnutí se probudí, a druhý stav je při nastartování, naskočí jako by jel na 1 válec, musím vypnout a po několika nastartováních je to najednou v pohodě... navíc dělá to jen občas... neví někdo co s tím?

Napsal: pát 08 dub 2011, 13:24
od ufo
Mě se to už taky stalo,zatím jen jednou a od té doby nic.
Přijela jsem k nák.středisku,šla nakoupit a když jsem přišla a chtěla odjet...nastartovala a plyn nereagoval...divně to bublalo.Tak jsem to vypnula,zapnula naskočil a krokem jsem odjela z parkoviště.Pak jsem zastavila stranou vypnula,šla se podívat jestli si někdo neudělal srandu a neucpal trochu výfuk,ale nic a když jsem to asi cca po 5-10 min nastartovala tak vše v poho a jezdí to bez vady do teď a výkon zase síla (stalo se to cca před rokem).
Rozsvítila se mi tehdy kontrolka motoru,a svítila.Bohužel před tím když jsem se domluvila na zjištění diagnostikou ve Slanym u jednoho machra co to bylo,tak jsme auto "restartovali",tak že kontrolka zhasla a nic se nedalo již zjistit :roll: .
Tak uvidím jestli se to ještě někdy objeví?
Teď to jezdí až 160-170km/hod..........samo jen občas,na pokuty nemám :lol:
Teď jsem byla v březnu na STK a v poho,tak držte palce :wink:

Napsal: pát 08 dub 2011, 13:35
od xlukas.cz
elektroinstalace

Napsal: pát 08 dub 2011, 13:39
od ufo
Je to možný,taky jsme všechno osahali-kabely a tak.
Vystrčili,zastrčili...no uvidíme. :P