Problém s motorem snížení výkonu u forfoura
-
Daris
Problém s motorem snížení výkonu u forfoura
Prosím kdo máte zkušenosti se snížením výkonu u forfoura 1,1.Mám rok 2004 najeto 65tis.Normálně jedu,zastavím třeba na křižovatce,chci se rozjet a najednou to chcípne
.Tak to nastartuji a ono to najednou nemá "tah"prostě jak když to jde na 2válce,cítim i benzin a neudrží se otáčky...Svítí kontrolka motoru.Pak to třeba ještě ten den přestane a kontrolka mi zhasne a jezdí to zase normálně.Svíčky jsme měnily....Děkuji Daris
- marko583
- Smart ACE
- Příspěvky: 508
- Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
- Bydliště: Bratislava
- Kontaktovat uživatele:
sviecky, skrtiacia klapka, vaha vzduchu...
rozhodne diagnostika to povie presne...
rozhodne diagnostika to povie presne...
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...
Kto brzdi, prehrava...
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...
Kto brzdi, prehrava...
- DYK77
- Smart ACE
- Příspěvky: 16926
- Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
- Bydliště: MOST
- Kontaktovat uživatele:
Jo jo, zkus www.smartnumeric.cz a nepocitej s optimismem. Pokud je citit benzin, tipnul bych si za sebe lambdasondu, ale pri cenach ND bych nelaboroval a nechal si udelat diagnostiku, ktera vetsinou zavadu ukaze s velkou presnosti a neni to buh vi jaka financni rana, cca 500,-Kc
-
Daris
problém s motorem snížení výkonu u forfoura
Děkuju za nápady, alespoň mám představu. Jsem objednená na diagnostiku do Prahy na Chodov,jen to mám dost z ruky. V Českých Budějovicívh to zrušili... Svíčky, jsem měnila hned jak se to stalo poprvé. Olej pravidelná výměna, neubývá. Dost mě to děsí.
Kamarád má podezření na cívku, že je to častý problém, dělá u Mercedesu.
Daris
Kamarád má podezření na cívku, že je to častý problém, dělá u Mercedesu.
Daris
Re: problém s motorem snížení výkonu u forfoura
Ten MB Kral v Ceskych Budejovicich je extra neochotna company. Kupoval jsem v CB svoje auticko a taky jsem tam chtel zajet na diagnostiku. Prej "vubec, pane....".Daris píše:Děkuju za nápady, alespoň mám představu. Jsem objednená na diagnostiku do Prahy na Chodov,jen to mám dost z ruky. V Českých Budějovicívh to zrušili... Svíčky, jsem měnila hned jak se to stalo poprvé. Olej pravidelná výměna, neubývá. Dost mě to děsí.
Kamarád má podezření na cívku, že je to častý problém, dělá u Mercedesu.
Daris
P.R.
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
-
Smartnumeric
-
Smartnumeric
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
ty snad vic opravujes nez jezdisSmartnumeric píše:... já se teď peru s písty.Zítra jdem opravovat a snad v pondělí vyjedu....
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


-
Smartnumeric
SI skoro piš ! - je to maso, cca jednouza 1/2 si švihneme sborku a rozborku motoru. Teď v 90 mám v podstatě generaálku za s sebou. Dnes jsme to dali dokupy a jezdím. Zítra s ním do práce....
pak dojde nové auto a tohel si nechám na krtaší jízdy než na to denodení lítání do práce a pod. Na to ten třívácel není stavěný. Držím ti palce a tě to nepoká,ale kdyby přece - tak dej vědět a mužu dát zkušenosti - neb do Mercedesu to nemá smysl vozit
mají jen motory k výměně ,ale ne k opravě...
takže je dobré sehnat dobrou dílnu .
-
Daris
-
Smartnumeric
EE - chce to klapku vymněnit. Oni o tom vědí, je to jedna z nejčastější vad na FF 1.1. . u mě to začalo přesně tímhle... občasné snížení výkonu. nastartoval jsem a auto nemělo otáčky, a svítila ikona případně motoru. Rozjížděl jsem se sním jak na 3. Myximální rychlsot jsem vyvinul tak 80 a to bylo asi co říct... a od té doby nic , úplně v poho. No a pak to zacalo.... klika. vylágrovali se šály , jedna se zapekla do kliky druhá padla do vany. takže nákup ND ... problém je, že lágry vám dodají jen jako polotovar a musíš si ho nechat upravit ( teda já to tak udělal po dvou měsících marného boje s nimi, a mi djí orig. že polotovary neberem - prostě neopracovaný kus železa, bez povrchové upravy ) .. taky jim pak dlouho trvalo podle typu motoru a barvy motoru najít správné šály, .. takže jsem nakonec koupil všehcny co mají na 1.1. ( celkem je to přes 50 ks a prostě jsme je zkoušeli která sedne,oni to v katalogu měli přeházené a spustu náhrad.. sami to nedokázali určit ) kliku jsme dali do kupy a když jsme jí teď po 3/4 roce znovu otevírali tak je jak nová, jak z obrázku od Lady
... no a po 3/4 roce se začli objevovat divné zvuky při 3000 otáčkách ... do Mercedesu jsme to dal na diag. a nechali si to tam celý den, ani to neotevřeli což jsem po nich chtěl a večer mi oznámili že je to klika. Takže jsme se zhrozil.. vzal to ke klukum,kokli jsme na spodek a ten je plně ok. pak jsme ještě mrkli na vyvažovací kladku a taky ok. Takže to bylo ze zhora jak jsme jim celou dobu tvrdily a oni že je to ze spoda. Minulý týdne jsme vykuchli motor, otevřeli spodek to j v poho. Nahoře byli vypálené písty, takže nákup pístů, tesnění pdo hlavu a spojkové ložisko ( taky typická vada) a no a v neděli dodělalia už zase jezdím.... ted je mi už vesele neb vvím, že za dva týdny mi přijde uplně nový Roomster Scout a FF už nebudu denně honit a měsíčně na něm nalítávat přes 4000,- .... takže jsem heppppppy
Jedna věc.. serou se jen motory 1.1. - na IT webu jsme četl, že je to jen tím, že Mercedes si udělal nejdřív auto a pak do něj vybíral motor. A problém je v tom, že v Micině v Coltu kde je stejný, je motor uložený jinak než v FF .. a Colty se neserou a FF jak na bežícím pásu.
Jedna věc.. serou se jen motory 1.1. - na IT webu jsme četl, že je to jen tím, že Mercedes si udělal nejdřív auto a pak do něj vybíral motor. A problém je v tom, že v Micině v Coltu kde je stejný, je motor uložený jinak než v FF .. a Colty se neserou a FF jak na bežícím pásu.

