Stránka 2 z 11
Napsal: ned 01 čer 2008, 11:19
od DYK77
JJ s klapkou je to tak jak říkají kucí.
S tím kouřem po startu je to u Tebe asi normální, taky mi to po natočení trochu čoudne ( najeto 30.000Km ) a dokonce jsou na podlaze v garáži pod výfukem vidět mastné saze. Dělá to tak odjakživa a olej mi to nežere, respektive jezdím od výměny do výměny cca 8000Km ročně a úbytek minimální.
Napsal: ned 01 čer 2008, 11:38
od dodiak
najvacsi unik oleja je cez kruzky alebo cez semeringy na ventiloch?Tlaky vo valcoch maju byt ake ?Radsej si to pomeriam aby som vedel co ma caka.
Napsal: ned 01 čer 2008, 16:39
od DYK77
K těm tlakům přejdi na
http://www.evilution.co.uk/index.php?pa ... men=Engine
jinak pokud máš staženou servisní knížku, píše se o tom na straně 49 pro PDF ( v knize na straně 48 ) je to pod nadpisem
Kompressionsdruck messen
Co se tu tak psalo, tak se kvůli úniku oleje měnily kroužky, simeringy ventilů i ventily samotné , a to najednou
Napsal: stř 04 čer 2008, 18:57
od dodiak
k tym tlakom, nameral som na vsetkych valcoch 11 Bar.Na svieckach bol karbon a to som ich nedavno menil maju cca 200KM.Zacalo to zrat olej .Pravdepodobne mi netesni turbo ,lebo ked som dal dole hadicu od intercoleru bol vnej olej.V poslednom case to zadymi pri akceleracii na modro.Co vy na to?
Napsal: stř 04 čer 2008, 23:35
od DYK77
JJ do intercoleru se olej dostane jedině přes turbo.
Někde jsem četl, že se olej v intercoleru může vznítit a motor jde pak prudce do otáček. V takovém případě se nesmí vyřadit, jinak dojde k poškození motoru. Doporučuje se motor zbrzdit přes brzdy. Je to chvilkový.
Jinak tlaky máš v pohodě , má to být mezi 9 až 15 BAR. Nech repasovat nebo vyměň turbo, jsou špatný ucpávky. Ucpávky odejdou když jsou vůle v ložiskách.

Napsal: čtv 05 čer 2008, 17:34
od Panter
DYK: tohle se stalo kamosovi na Audi A4 2,5tdi, jel po dalnici, za nim bily dym, tak zastavil, dal neutral, otevrel motor ze se koukne a najednou motor si zacal sam pridavat

tak nechapal, utikal do kabiny vypl klicky ale bylo uz pozde, sani si bralo olej z mazani turba a jelo to na samozapal, po minute nebylo co resit, pretoceny motor...
Napsal: čtv 05 čer 2008, 18:41
od Dawe
olej se do intercoleru dostane jedine pres turbo, nebo pres hadicku na olejove vypary, je zapojena do sani pred turbem.
Napsal: čtv 05 čer 2008, 20:23
od dodiak
tak a zhanam firmu na repas turba.
Napsal: čtv 05 čer 2008, 22:14
od STAS1
Třeba Special Turbo Prušánky u Hodonína
http://www.specialturbo.cz/
Napsal: čtv 05 čer 2008, 23:57
od DYK77
Panter2004 píše:po minute nebylo co resit, pretoceny motor...
Tak to je nářez, nečekal jsem, že by s tím měl někdo zkušenost

Napsal: pát 06 čer 2008, 00:08
od DYK77
Dawe píše:olej se do intercoleru dostane jedine pres turbo, nebo pres hadicku na olejove vypary, je zapojena do sani pred turbem.
Oleje z výparů tolik není, to je normální věc.
Ale když už jsme u toho , existují separátory olejových par, které průnik oleje do sání omezují viz
http://www.ultimateracing.cz/p_info/190 ... ych-plynu/
01 OIL SEPARATOR

Napsal: pát 06 čer 2008, 14:42
od Panter
no vy to nazyvate hadicka na olejove vypary, ale ja znam spise nazev
odvetrani kliky, protoze proc by mel jit olej do sani? (spatny) spise to je na vzduchove razy, kdyz treba profoukne pres krouzky a v posledni dobe taky kvuli emisim! Drive se to resilo normalne hadici pod motor

Napsal: pát 06 čer 2008, 15:06
od armani
dodiak:
www.turba.sk firma zo Žiliny, nedavno aj inzerovali repas turba do Smartov.
Napsal: pát 06 čer 2008, 15:21
od Chorche
Panter2004 píše:no vy to nazyvate hadicka na olejove vypary, ale ja znam spise nazev
odvetrani kliky, protoze proc by mel jit olej do sani? (spatny) spise to je na vzduchove razy, kdyz treba profoukne pres krouzky a v posledni dobe taky kvuli emisim! Drive se to resilo normalne hadici pod motor

U všech aut, kerý sem kdy měl nebo viděl tak měli hadici z ventilovýho výka strčenou do fitlru vot sání. Vyvedenou pot auto sem nikdy neviděl
Jinak co to je ten Dump ventil ?
Napsal: pát 06 čer 2008, 15:29
od Druzeta
Dump ventil se umísuje na sací hadici, těsně před škrtící klapku a váhu vzduchu, ovládáno pod tlakem. Ventil zabraňuje zpomalení otáček Turba - při ubrání plynu/zavření škrticí klapky (např. při řazení). Odpustí tlak mezi Turbem a škrticí klapkou, při otevření klapky je ventil opět zavřený. Snižuje Turboefekt. Při odpouštění tlaku vzniká zvukový efekt.