Stránka 16 z 37
Napsal: čtv 30 zář 2010, 07:48
od xlukas.cz
Napsal: úte 05 říj 2010, 06:47
od houzar
Napsal: úte 05 říj 2010, 07:44
od xlukas.cz
Napsal: úte 05 říj 2010, 12:29
od Pajik
na jedne z fotek fousatej Vegr osobne za volantem sveho vozu.
elektro smártík
Napsal: čtv 07 říj 2010, 19:05
od dosi1
Napsal: čtv 07 říj 2010, 19:35
od DYK77
120Nm slušný. bude to mít odpich.
Napsal: čtv 07 říj 2010, 23:02
od Pajik
Hehe, vysmatej PR clanek. Dobijete si ho na nakupech behem obeda, ale o par odstavcu nize napisou, ze to trva 4 hodiny na 80%, jak vime....
No a osobnosti ho dostanou..... Fuj to je lacinej trik. To ma jednoho Peugeota na zahrade pan Vegr. Je v elektrice (jako motor) a ma najeto asi 4t km. Protoze ho dostal byvaly francousky prezident Jacques Chirac. Dokud se novinari divali, tak s tim teda sem-tam popojel a pak to skoncilo rovnou na srotaku. A stara znama historka o tom, ze pak najednou nekdo zavola Vegrovi z ruska, nebo ukrajiny "privet, prijedte si pro to, stoji to tady a je na tom nalepeny vase telefoni cislo". A proto mu to ted hnije na zahrade zaboreny 10cm kolama do travy.
Zpet k clanku - Jinak je zajimavy, ze se dohodl Daimler s EO.N. Protoze CEZ po nich chtel elektrosmarty pro jejich bomba akci Future Motion. A jeko ze je chtej hned. A Daimler na Chodove rekl "nemame a kdy budou nevime, jdete vite kam". A nedostali je. Proto ukazujou ty "pekarsky" elektro Fiaty Doblo, nebo co to je. A EO.N uz mel kliku, nebo se nechovali jako kreteni.
Napsal: pát 08 říj 2010, 06:46
od Pajik
Napsal: pon 11 říj 2010, 17:33
od houzar
Napsal: úte 26 říj 2010, 08:57
od houzar
Napsal: úte 26 říj 2010, 09:05
od Blanka0600
citace z článku:
"V současné době pracuje na autě, které budete tankovat ze zásuvky a v přecpaných městech zaparkujete mezi ostatními "po smartovsku" - kolmo k chodníku"

Napsal: úte 26 říj 2010, 09:33
od DYK77
Samej hliník. Auta budou nově krást šroáci

Napsal: úte 26 říj 2010, 10:28
od sultana
Poslední dobou stále víc uvažuju o přestavbě na ElektroSmart. Zkusim kontaktovat p.Vegra, jaký jsou možnosti

Napsal: úte 26 říj 2010, 10:43
od xlukas.cz
dojezd, dojezd, dojedz.
jinak naklady na 1 km = 1 kc jsou srovnatelne s naftou. navic investice do novych baterek je vyssi nez investice do noveho motoru. elektro veci jsou momentalne hracky.
minimalne strechy takovych aut by mely byt fotovoltaicke, aby aspon malilinkato kompenzovaly spotrebu palubnich pristroju. pripadne aby pri parkovani dobijely. na to vegrovo auto by to chtelo aspon tu kostru obalit nejakym slusivym obleckem

Napsal: úte 26 říj 2010, 13:17
od Pajik
Nad prestavbami na elektrosmarta vubec neuvazujte. Skoda casu. Teda esli muzu poradit.
Ale navstivit Vegra urcite doporucuju. Je to minimalne zajimavy. Ale urcite ne inspirujici.
Jinak solarni strecha by byla dobra tak leda na nejakou malou mini klimatizaci kabiny, aby to auto nebylo tak rozpaleny v lete. Jinak dobijet baterky elektromobilu nema smysl. Energie ze solarnich panelu je v porovnani s energii, kterou da do baterek zasuvka (nebo stojan) tak miziva, ze spis to smerovat na jine ucely.
Jinak Vegrovo auto je podvozek z takoveho italskeho mini auticka co mel puvodne spalovaci motor (nazev auta jsem zapomnel), z toho je vybrany vsechno co se nehodilo a pridany elektromotor, akumulatory (nebo teda baterie) a batery management. K tomu je dodelany ten vrsek. Cele to ma do finalniho stavu hodne daleko, jak po mechanicke strance, tak po elektricke (nebo chceteli elektronicke). Ale muze se stat, ze se s tim Vegr vejde do nejake mezery na trhu a nekdo podle toho postavi neco skutecne maleho, relativne jednoducheho s rozumnou uzitnou hodnotou. Uzitna hodnota je zatim prave problem elektromobilu.