Stránka 19 z 37
Napsal: pát 07 led 2011, 20:13
od hoboj
To by mela Kajda radost.

Napsal: pát 07 led 2011, 20:59
od DYK77
xlukas.cz píše:co auto, to atomovka

S takovým přijet do Rakouska

Napsal: pát 07 led 2011, 23:08
od xlukas.cz
mimochodem jediny dul v eu, kde se uranova ruda tezi je v cr. a na vychodnim slovensku nasli druhe nejvetsi (nejvydatnejsi) lozisko na svete.
Napsal: sob 08 led 2011, 15:20
od houzar
Pajik píše:To je proste vybornej clanek Pý-áR. Nekdo se nam snazi nakukat, ze elektromobil vsichni chtej, cena nerozhoduje, berme si priklad z vyspele zapadni spolecnosti, a ze se nam jednoznacne vyplati.
Nekdo chtel onehda kvuli ekonomicke krizi hnat k zodpovednosti rejtingove agentury. Mozna by mely byt trestne take lzi poradenskych firem typu "strategy consultants".
ono i průzkum a novináři-mají své dny-
http://magazin.ceskenoviny.cz/auto/zpra ... iri/578408
Napsal: ned 09 led 2011, 15:57
od houzar
Napsal: pon 10 led 2011, 12:15
od houzar
Napsal: pon 10 led 2011, 12:32
od houzar
Napsal: pon 10 led 2011, 17:53
od xlukas.cz
Napsal: pon 10 led 2011, 18:21
od hoboj
Napsal: úte 25 led 2011, 23:13
od xlukas.cz
ted se odklonim od tematu. jde ovsem taky o rekneme ekologicky pohon ... zkousel nekdo z vas toto?
http://www.jednavodu.cz/o-nas/
cena toho setu neni zase tak vysoka.
Napsal: stř 26 led 2011, 09:37
od Pajik
Nejlepší je KOH / hydroxid draselný,nebo sodný NaOH/ v poměru cca 1 pol.lžíce “šupinek” na 1litr destilované vody. Dolévat pouze čistou destilovanou vodou, hydroxid se smíchá v 1l pouze na první náplň pro zvýšení vodivosti vody. Vodu měnit cca po ujetí 5tkm, nebo poté, co začne “rezavět”. Opakujte stejný postup jako při první aplikaci
Moje zkusenost je, ze je docela narocny ten elektrolyt chladit, aby se ten elektrolyzer nezacal varit.
Potreba pripocitat cenu destilovane vody, pripadne KOH, pripadne likvidaci stareho elektrolytu. Nedocetl jsem se, jestli maji elektrody z platiny, nebo neceho kvalitniho, takze mi neni jasna zivotnost toho zarizeni.
Jasne ze to nejaky efekt ma. S tim, ze se mi motor procisti od karbonu bych teda nesouhlasil. Pokud by tam byl pri spalovani takovy zar, ze i napecenej karbon se "odloupe", tak pistni krouzky pujdou s nim taky.....
Napsal: stř 26 led 2011, 10:09
od xlukas.cz
pod autem by se chladil dobre. to by snad nebyl tak velky problem.
me jen zarazi, ze to udela litr za minutu. pritom auto spotrebuje za tu minutu kolik litru vzduchu? ja bych rekl, ze hodne, protoze to je hukot v tom sani. zvlast v otackach. takze koncentrace vodiku v sani je kolik %?
chapu, ze zalezi od obsahu auta. modelovy pripad 1,0 obsah. auto 2,0 ma spotrebu 2x takovou. nase auta s turbem samozrejme vyssi spotrebu vzduchu nez bez turba.
ted dalsi otazka, jak reaguje vodik se vzdusnym kyslikem? nedojde v tom sani k nejake chemicke reakci, kdy se ten vodik z meni na neco jineho?
Napsal: stř 26 led 2011, 10:16
od Pajik
Ten vodik pri nejakych normalnich nizkych teplotach asi zustane jako H2 a s nicim se nebude slucovat. Dokud nedoleti do valce a neprojde tim zapalem.
To chlazeni neni tak jednoduchy. Ber nejhorsi priklad (pri navrhu s tim musis pocitat) a to je treba +35C a stojis v kolone na miste.
Takze to neni generator H2 a O2 do motoru, ale generator vodni pary, ktera jde do motoru. Nemusi mit na motor vyrazny vliv, ale bylo by dobre to umet vypnout par minut pred samotnym vypnutim motoru, aby se vyfoukala ven veskera para, co je v sani a vyfukovem potrubi.
Pac nejsem chemik, neumim presne rict, za jakych teplot pujde s tou vodni parou i ten hydroxyd. A ten uz bude mit na motor zajimavejsi vliv. A motor pápá....
Napsal: stř 26 led 2011, 12:27
od scorpi4
chlapci, ten "vodikovy pohon je jedna obrovska hlupost...
atomobilky platia strasne prach za vyskum, a nejaky Vranka to so svojim bublifukom vyriesi?...ale no...
odporucim Vam temu na autobazar .eu, kde je o tom popisane spusty veci..kto chce citat a ma na to cas..lebo je toho uz hodne popisane..
http://forum.autobazar.eu/prispevok295291.html#295291
Napsal: stř 26 led 2011, 14:11
od xlukas.cz
ctu si to a malem se tu valim smichy
