Stránka 3 z 4
Napsal: úte 26 kvě 2009, 11:02
od xlukas.cz
mas tam vubec filtr?
syceni je bud praskla hadice nebo nekde vypadla. videt to byt nemusi, ale sycet to muze.
Napsal: úte 26 kvě 2009, 11:13
od DYK77
Už tu byla i závada intercooleru , byl prasklý. Asi jinak než tlakovou zkouškou se to nezjistí
Ale evidentně to bude turbo nebo prasklina v sání , když je to slyšet v zátěži
Napsal: úte 26 kvě 2009, 11:13
od lmt
filter mam

) no prezrel somto poriadne ale neviem....idem kupit blow off kit pre smart tak ked to rozoberiem uvidime...
Napsal: stř 15 črc 2009, 15:43
od vencig
včera mi z ničeho nic něco začlo klepat u motoru,když jsem zastavil na křižovatce,tak jsem si pod smártíka lehl a vypadá to ,že klepot vychází přímo z motoru,někde jak je vana,to je asi zle?? mam smarta fortwo,2000,0,6t,zřejmě 90000km,děkuji za rady
Napsal: stř 15 črc 2009, 15:55
od xlukas.cz
nemohla se ulomit cast svicky

ve vane nema co bouchat.
takto rict neco boucha, to je o nicem. se taky muze utrhnout kus klinaku a bouchat. ale to bys poznal.
taky jestli bouchani po vychladnuti prestalo nebo pokracuje, atd.
Napsal: stř 15 črc 2009, 17:03
od DYK77
Dá celkem makačku určit u smartíka kde něco klepe, protože jak je to tam nahňácaný, tak to kolikrát klame. Třeba se jen něco uvolnilo.
Napsal: stř 15 črc 2009, 19:24
od vencig
zítra ho zvednu a pořádně se podívám...jinak to klepe za studena a i když se motor zahřeje.Přestane to jen když jedu a nebo když stojím,je tam třeba A a lehce se dotknu plynu a hned přestane klepat,ale jak plyn pustím,hned začne znovu.Přijde mi to takový dutý klepot z bloku a taky mi to někdy začne při rozjezdu,jakoby vzadu trhat,pak se rozjedu a v poho,ale to jen někdy..těšil jsem se,že bych jel na smarttimes,ale ted

,holt půjde k doktorovi

Napsal: stř 15 črc 2009, 23:24
od DYK77
K jakému doktorovi máš namířeno ?
Napsal: stř 15 črc 2009, 23:34
od Dawe
podivej se na privod sani k chladici turba
uz 3 x jsem zazil ze to takhle klepalo
a nic jineho v tom nebylo
Napsal: pát 17 črc 2009, 13:39
od vencig
po víkendu dám vědět,kouknu se na svíčky,na sání a všechno okolo taky zkouknu.Brácha je automechanik a přijede z dovolené,tak snad poradí a pak jedině k doktorovi a to bych si musel najít někoho tady na smartclubu

..zatím děkuji za rady
Napsal: sob 18 črc 2009, 10:59
od vencig
zdroj klepání asi nalezen a žádná příjemná zpráva,prý klepe dvouhmotný setrvačník v převodovce.Tomu by odpovídalo,že mi to začlo při rozjezdu někdy trhat a když tastavím a řadím mezi A,N,R vychází někdy takové vrzání a před klepáním to nikdy nedělalo..je vůbec možné,že by spojka odešla v 90000km? a nebo mám u smarta asi stočeno

Napsal: sob 18 črc 2009, 15:39
od DYK77
Možné je obojí. Čistě městský provoz dává spojce záhul, natož když někdo v kopci nedává ruční brzdu, ale pod mírným plynem nechává spojku zlehka prokluzovat

Napsal: sob 18 črc 2009, 17:38
od Apollo
asi to možný je jak píše dyk záleží kdo s tím jak jezdí (jezdil před tebou) já jsem na firemních autech schopnej komplet zrušit spojku po 50tis
Napsal: sob 18 črc 2009, 21:52
od Pajik
vencig píše:zdroj klepání asi nalezen a žádná příjemná zpráva,prý klepe dvouhmotný setrvačník v převodovce.Tomu by odpovídalo,že mi to začlo při rozjezdu někdy trhat a když tastavím a řadím mezi A,N,R vychází někdy takové vrzání a před klepáním to nikdy nedělalo..je vůbec možné,že by spojka odešla v 90000km? a nebo mám u smarta asi stočeno

Kde Ti rekli neco o tom setrvacniku ? Ja jenom, ze samozvanych specialistu na Smartiiii diagnostiku je mezi servissackym lidem tolik, ze nekdy se tady divime, co vsechno ve Smartu je. Treba ta ohnuta kulisa razeni.... co si tam vzpominam a nikdo ji nikdy nevidel...
Kdyz bez motoru radis, tak to vrze actuator, to je celkem normalni, kdyz je malo namazenej, vrze to jak dvirka vod kamen...
Napsal: ned 19 črc 2009, 16:31
od vencig
jj v kopci se snažím zatahovat ručku a spojce ulehčit:)..v 50000km zmasakrovat spojku,to musí mít zaměstnavatel radost

já mám smarta jen chvíli asi tři měsíce,tak jsem moc spojce záhul zatim nedával

..řekl mi to brácha automechanik,samozřejmě že 100% to není,ale když si pod to lehnu a dam ucho na převodovku,vypadá,že tlukot vychází z ní..jen mě to mrzí,protože už jsem si s ním pár dalších oprav užil,teklo do něj,prdlý výfuk a svítily airbagy