Stránka 3 z 5

Napsal: úte 13 dub 2010, 21:01
od xlukas.cz
to se musi :!: :lol:
brzdy si prece taky musi uzit svoje :lol:

Vyřazení z kopce

Napsal: ned 09 kvě 2010, 20:12
od Jara
Tak jsem to dnes nechtěně vyzkoušel. Pracuje to naprosto perfektně. Z kopce vyřadím a podle toho jak jedu rychle a dám tam rychlost, to samo zařadí - asi podle rychlosti. Lepší je to ve větší rychlosti, protože není znát tak komprese při 4, oproti dvojce. Vlastně spojka má na zařazení rychlosti nějaký čas při nižších rychlostech /větší převod/ je to více namáhané, jinak ale naprosto bez problémů

Napsal: úte 05 črc 2011, 18:08
od Milan Vavrek
Inač som si všimol, že na A to radi poda zošlapnitia plynu, maly plyn- preradí pri 200 -2500, plný plyn 3500- 4000 otačok. Ale keď nechám manuálne radenie 1-2-3-4.., tak to má také športové radenie, preradí na vyššiu rychlos až na max otáčkach - 4500-4700 ot.ale preradí, a tak isto mi pri cca 1200-1500 podradí. Takže ani pri manuálnom radení sa to nedá udusi alebo pretoči. :D

Vyřazení z kopce

Napsal: úte 05 črc 2011, 20:08
od Jara
Tak to mě to chodí trošku jinak. V žádném případě nesmím dávat plyn, protože při zařazení je to potom dosti velká rána. Normálně a na A, nebo manual tam dám rychlost, tak to zařadí naprosto perfektně podle toho , jak jedu rychle a pak teprve přidávám plyn. Například při nějakých 60km to tam dá v pohodě 4.

Napsal: úte 05 črc 2011, 21:04
od Dejvaval
Tak to jsem netusil, kdyz radim manualne, ze je tam nejaka ochrana proti pretoceni, mam pocit ze parkrat pri predjizdeni (kecal mi otackomer) byl parkrat motor nechtene v omezovaci a musel jsem zaradit. Podrazovani funguje v obou pripadech (A nebo manual) automaticky zhruba asi kolem 1200ot.

Jinak zadne bouchani pri razeni a muzu drzet plny plyn (ve vsech rezimech). Pri podrazovani se na automat obcas stane, ze to cukne, ale je to zpusobeno pri brzdeni a rychlem pridani plynu, zrovna v momente, kdy automat podrazuje a je vystavena spojka. Jde o zvyk, vetsinou si to clovek zpusobi sam, ale opet to neni nic hrozneho (bouchani a podobne)
Asi to nebude normalni, nejake rany? :shock:

Vyřazování z kopce

Napsal: úte 05 črc 2011, 21:15
od Jara
Nemyslím, že by v tom nějak mlátilo, ale jde o to pokud jedu na vyhozenou rychlost, dal bych např. půl plynu a zařadil, tak je znát , že je tzo na spojku docela štos. Jinak omezovač otáček mi jde pouze při přidání plynu na místě při neutrálu. Netočí to víc jak cca 2500ot. Jinak i neautomat se přetočit nedá a sám zařadí (dosti vysoko v otáčkách). Je to blbuvzdorný. Ještě mám 451. Jestli nemáš něco staršího.

Napsal: úte 05 črc 2011, 21:26
od xlukas.cz
moje cdi si pri pretoceni neradi navrch samo.

Napsal: úte 05 črc 2011, 21:40
od Dejvaval
Ano, mam 450 takze starsi, tam to az takhle blbuvzdorne pravdepodobne neni. Na volnobeh normalne vytocim az na omez, to same s jakoukoliv zarazenou rychlosti (pokud to neni na automat).
A co se tyce vyrazeni a opetovneho zarazeni v rychlosti, tak spojka spina velmi pomalu a tim si bud pribrzdi nebo rovnou zaradi vyssi kvalt (podle rychlosti) i s pridanym plynem. Obcas to samozrejme nevyjde tak jak by si clovek predstavoval a trochu to cukne. (propto radsi pridat plyn az po zarazeni)

Jinak to funguje bezvadne, uplne stejne jako na nasem MB Atego 12230 r.v.06 (nakladak), je tam stejne razeni se stejnym poctem rychlosti (akorat o trochu vetsi prevodovka) :D

Napsal: stř 06 črc 2011, 17:38
od Milan Vavrek
Možná tie staršie SMARTi sa chovali ináč ako moje CDI rok 2005.¡
Ešte som si všimol, že aj keď mám manuál napr 6 a 100 km, vyradím a rychlos klesne napr. na 50, zaradím, tak tam sám dá 4 a nie ako som ja vyradil 6. Omedzovač funguje, ale keď tomu " šliapnem na plyn" tak si to preraduje samo ale až na max otáčkach cca 4500-4700 u CDI. Plyn možem držat zošlapnutý, ale keď preraduje, tak si to samo ubere plyn, pustí si spojku preradí znova spojka a potom reaguje na moj plyn.

Napsal: stř 06 črc 2011, 20:59
od DYK77
A proč vlastně vyřazujete ? Jen se ptám.

Napsal: stř 06 črc 2011, 21:20
od Dejvaval
Ja treba ze zvedavosti :D

Jinak neni potreba, 6tka z kopce skoro vubec nebrzdi.

Napsal: stř 06 črc 2011, 21:38
od xlukas.cz
dyku *1*
ja te diskuzi vubec nerozumim. proc vyrazovat :?: spravny a zkuseny ridic ma vzdy zarazeno a uz pred zatackou/krizovatkou zarazuje tu spravnou rychlost, aby mohl bezpecne zatackou projet a nemusel se v zatacce/krizovatce zabyvat jeste razenim ...

okurkova sezona je tu citit ze vsech stran 8) :wink: :D
ale nenechte se odradit. nerikam vam o cem se mate bavit. jen se nad tim pozastavuju, coz mame pravo kazdy z nas.

Napsal: stř 06 črc 2011, 22:01
od DYK77
Dejvaval píše:...Jinak neni potreba, 6tka z kopce skoro vubec nebrzdi.
No právě, proto mě to zaujalo a těch otáček na 6 také není moc.
Já tedy vyřadím občas když jedu úplně krokem a je to ze svahu. Převodovka si při takové rychlosti občas neví rady, jestli vyřadit 1čku, nebo jí tam nechat, tak jí pomohu v rozhodování, ale jinak ne, ani na křižovatkách na červené. Dostal jsem to jako doporučení v Mercedesu, tak se na tom nesnažím nic měnit. Jinak je to i z toho důvodu jak psal Xlukas a taky kvůli spotřebě, ale to všichni známe.

Napsal: stř 06 črc 2011, 23:32
od Dejvaval
Kvuli spotrebe je to fakt, ubrany plyn se zarazenou rychlosti (motor nezere nic) a na volnobeh (samozrejme zere)
Mimochodem, nemam ve smartu palubni pocitac, kolik zere volnobeh na hodinu?

Napsal: stř 06 črc 2011, 23:40
od xlukas.cz
mam vyzkousene - jedna carka zhruba za 3 hodiny u naftaka
jedna carka je tak 3,3l to je u aut s 22l nadrzi