Stránka 3 z 4
Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic
Napsal: úte 03 kvě 2016, 10:48
od mugwai59
Jindřich píše:Ne,ne , jenom jsem se vytahoval, víte přeci, že cdi n e m á m ??? - SMARTa nemám proto , abych řešil spotřebu ??
No .. jsem naopak predpokladal, ze Smartie i v benzinu bude zobat malo:).
Takovy dalsi skrcek Austin Mini Cooper (co ma uz patricny obsah) u toho bych cekal, ze naopak chlastat bude, tak jsem se o nej dal uz nezajimal:).
Kor kdyz jsem uvidel Smartie/Cabrio verzi:).
Nicmene umim jezdit i za 0,0 l / 100km, hehehe, kdyz parkuju na dvore na travniku

))) .. to ma potom super spotrebu uplne kazdej autak:).
---------------------------------
Tady jsem nasel moznou pricinu zvysene spotreby u CDi-cka, dost jsem jezdil v lete (v podstate porad nad 0°C) na smesnou repku s naftou:).
http://biopalivafrci.cz/clanky/bionafta ... -a-filtry/
A pry az o 0,75l/100km, to by vysvetlovalo az temer skokovy narust spotreby z cca 4,0 na 4,7l / 100km aniz bych nasel jakykoli prusak paliva na railovem cerpadle:).
Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic
Napsal: stř 04 kvě 2016, 17:16
od Maseeer
Ještě by mě zajímalo jak je to s tou nosnosti. Četl jsem že cabrio 175kg, s pevnou 185kg. Co se stane a jak se to bude chovat když do toho naložim třeba 220kg? Má někdo tuhle zkušenost? Sám mám 110kg a nerad bych jezdil sám

Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic
Napsal: stř 04 kvě 2016, 18:29
od Maseeer
mugwai59 píše:Maseeer píše:Diky, to jsem potřeboval vědět.
Takze jestli dobre chapu tak za tuto (realnou) spotebu uz Smart/klubistou byt uz nechces ..
Ale ano, nejspis se ale radsi poohlednu po cdi, i když se tu rozjela diskuse že které nakonec vychází u cdi spotřeba kolem 5ti litrů.
Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic
Napsal: stř 04 kvě 2016, 19:43
od mugwai59
Kolem 5l urcite ne a pres to uz by musel byt srot, ale mel jsem 4,7 l/ 100km a to na to asi moc slapu, furt nekam specham

) .. uvidim co ted rekne muj novy CDi Cabrio mazlik:).
Ale ten na prodej v pristich nekolika letech urcite nebude

.
Btw. Nekde jsem ted cetl, ze kdyz jezdite na repku (myslim 100% bio naftu) tak spotreba u osobaku stoupa v prumeru prave o cca 0,75 l/100km:).
To by temer skokovou spotrebu vysvetlovalo, ma zde nekdo podobnou zkusenost s navysenim spotreby na bio-diesel palivo ?:)
Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic
Napsal: stř 04 kvě 2016, 19:49
od Maseeer
A s tou nosnosti jak jsem se ptal výše je to jak? Diky
Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic
Napsal: stř 04 kvě 2016, 20:01
od mugwai59
Nosnosti ceho ? - 2 lidi pokud vim + nejake bagly do kufru (nad prostor motoru), z hlavy to nevim, sry ..
Steluji se kvuli tomu 3 stupne sklonu svetel podle zateze a kde se nachazi - najdes v manualu:).
Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic
Napsal: stř 04 kvě 2016, 20:03
od Maseeer
Četl jsem že cabrio 175kg, s pevnou 185kg. Co se stane a jak se to bude chovat když do toho naložim třeba 220kg? Má někdo tuhle zkušenost? Sám mám 110kg a nerad bych jezdil sám

Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic
Napsal: stř 04 kvě 2016, 20:12
od kubiq
Já dal do kufru dva velké sudy, pak já jako řidič a ještě nějaké drobnosti..cca se to blížilo těm tvým 220kg a smart s tím vůbec neměl problém. Kdo ví jak by to bylo, kdyby se takhle jezdilo stále..
Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic
Napsal: stř 04 kvě 2016, 20:13
od mugwai59
Maseeer píše:Četl jsem že cabrio 175kg, s pevnou 185kg. Co se stane a jak se to bude chovat když do toho naložim třeba 220kg? Má někdo tuhle zkušenost? Sám mám 110kg a nerad bych jezdil sám

Musis babe naordinovat dietu do65kg

) .. jestli Ti to pomuze, mam 77 kg a tahnul jsem vozejk briket 500kg (naklad) + vozejk ma 160kg:).
Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic
Napsal: stř 04 kvě 2016, 22:19
od Maseeer
Věřím tomu že motor to zvládne. Jde mi spíš o podvozek, aby nebyli kola až na podbehach.
Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic
Napsal: stř 04 kvě 2016, 22:33
od JBC
Aby se v tom prase vyznalo - ti kokoti do techničáku píšou takový pí.oviny - co je to "Provozní hmotnost"? Tak právě tahle Provozní hmotnost je u mého Fortůčka 805 kg. A nejvyšší povolená hmotnost je 990 kg. Když to odečtu, vyjde mi rozdíl 185 kg.
Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic
Napsal: stř 04 kvě 2016, 23:54
od mugwai59
No, presne .. jeden prostorove vyraznejsi a druhy hubeny a je to akorat

) .
Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic
Napsal: čtv 05 kvě 2016, 01:18
od kubiq
Maseeer píše:Věřím tomu že motor to zvládne. Jde mi spíš o podvozek, aby nebyli kola až na podbehach.
Při zatížení těch cca 220kg auto ještě nebylo na dorazech a pružilo, takže ještě byla rezerva

Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic
Napsal: čtv 05 kvě 2016, 05:53
od Maseeer
kubiq píše:Maseeer píše:Věřím tomu že motor to zvládne. Jde mi spíš o podvozek, aby nebyli kola až na podbehach.
Při zatížení těch cca 220kg auto ještě nebylo na dorazech a pružilo, takže ještě byla rezerva

Super. Diky. Já mám totiž 105kg, přítelkyně 85, oba máme cca 190cm +pes 10kg + třeba nákup.
Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic
Napsal: čtv 05 kvě 2016, 07:28
od DYK77
No a Roadster má užitkovou hmotnost 160Kg. Já 70, žena 55, rezervy na bagáž až do pr...e
