Stránka 3 z 4

Re: vymena zapalovacich kabelu

Napsal: čtv 27 kvě 2021, 19:30
od xlukas.cz
Jsou to ctyri srouby, ktere drzi celou napravu (tu horni cast ramu).

Verim, ze JBC ti sem da odkaz,kde je to popsane jsou tam i fotky. Resp. na tomto videu vidis, jak odsroubovava zadni srouby https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 7gV680NKKq

No na konci jak tlaci motor a podklada ho, tak zase vidis diry po tech prednich sroubech v prednich rozich.

Re: vymena zapalovacich kabelu

Napsal: čtv 27 kvě 2021, 19:58
od paboz
tak ty zadni jsem myslel dobre,ale prave jsem myslel ze se vykruti jenom ty zadni a nekde prizvedne kastle a motor se nejak vysikmi aby byl lepsi pristup.
Vyndavat cely motor tak do toho uz bych nesel

Re: vymena zapalovacich kabelu

Napsal: čtv 27 kvě 2021, 20:33
od Pazour66
Teda chlapi čumím, co ho mám, mě nenapadlo mrknout na YouTube a ono tam je všechno :shock:

Re: vymena zapalovacich kabelu

Napsal: čtv 27 kvě 2021, 20:37
od xlukas.cz
Ne, ja sem nemyslel cely motor. Tam se musi rozpojit hadice k chladici a brzdove vedeni, coz je potom otrava odvzdusnovat.

Kdyz se ale pouziji delsi srouby, tak jde zvednout kastle. Vznikne ti tam mezera 5-7 cm a i kdyz se to zda jako nic, tak ver, ze je to u nekterych veci velka pomoc.

Re: vymena zapalovacich kabelu

Napsal: pát 28 kvě 2021, 01:32
od JBC
xlukas.cz píše: čtv 27 kvě 2021, 19:30 Jsou to ctyri srouby, ktere drzi celou napravu (tu horni cast ramu).

Verim, ze JBC ti sem da odkaz,kde je to popsane jsou tam i fotky.
Nepamatuju se, kde se o tom píše. Každopádně pro Pazoura: Zadní část podvozku je kompletně samostatnej celek, z kterýho se snadno postaví jiný auto. Je to základní rám, na kterým je přimontovaný motor, převodovka, celá náprava včetně poloos a včetně horního uložení pružin a tlumičů - prostě kompletní samostatnej vozejk. Na montážní lince ho přiveze dopravník, zdvihne pod kastli, celý ten komplet se přišroubuje čtyřma šroubama a auto je hotový. Ty čtyři šrouby mají kluci na mysli.
Když potřebuješ spustit motor trochu dolů, tak postupně vyndáš ty čtyři šrouby v rozích rámu a nahradíš je tímhle:


Ten tlustší šroub je ten co patří do kastle - BACHA, je to nějakej jemnější závit, myslím, že 12 x 1,5. To hubený je asi 20 cm M8. No a pomocí toho si potom ten motor spouštíš tak dlouho, než se Ti skoro utrhnout nějaký dráty.
Nemysli si, že podložíš motor heverem a vyndáš ty čtyři šrouby a budeš to ovládat tím heverem!! To Ti hned spadne, nebo se to nějak zašprajcuje, To prostě nefunguje!

Re: vymena zapalovacich kabelu

Napsal: pát 28 kvě 2021, 07:34
od paboz
Dobra,chapu skoda ze to cele nenastalo o pul roku driv,to bych si ty srouby nechal udelat v praci.
Nyni snad nekde koupit a kolik to bude stat?

Re: vymena zapalovacich kabelu

Napsal: pát 28 kvě 2021, 08:54
od JBC
Závitová tyč M8 stojí asi 15,- Kč? 4 šrouby M12x1,5 budou dohromady stát taky 15,- Kč? Nebo 20,-? 4 velký podložky jsou 2,- Kč a ty plastový matice dohromady tak 60,-? Celkem za 100,-?
Závitovou tyč rozřežeš na čtvrtiny, u šroubů uřežeš hlavy a ukecáš někoho, aby to svařil k sobě ...

Re: vymena zapalovacich kabelu

Napsal: pát 28 kvě 2021, 09:19
od xlukas.cz
Hlavy, ktere ureze, tak muze navarit za tu zavitovku, aby se mu to tam snaz sroubovalo.

Re: vymena zapalovacich kabelu

Napsal: pát 28 kvě 2021, 11:03
od paboz
tak jasne,takhle na kolene se to nakonec bude muset udelat,ani neni treba nikoho ukecavat.
Ja myslel pekne soustruznicka prace z jednoho kusu.
Ja bych hodil pouze nacrt,vypsal zadanku a pri podpisu vysvetlil ze je to treba do provozu.A ze mu nebudu zatezovat hlavu kde to prijde :mrgreen:

Re: vymena zapalovacich kabelu

Napsal: pát 28 kvě 2021, 14:32
od Pazour66
Šrouby móc hezký, ale doufám, že je nebudu potřebovat :wink:

Re: vymena zapalovacich kabelu

Napsal: pát 28 kvě 2021, 23:20
od JBC
paboz píše: pát 28 kvě 2021, 11:03 Ja myslel pekne soustruznicka prace z jednoho kusu.
Soustružený? Taková dýlka? Kdo by se s tím jebal, když válcovaný závity jsou za pár šupů ...

Re: vymena zapalovacich kabelu

Napsal: sob 29 kvě 2021, 07:55
od paboz
soutruznik ktery by to mel v prac.naplni.
To je snad jasne :-)

Re: vymena zapalovacich kabelu

Napsal: úte 29 čer 2021, 18:48
od paboz
JBC píše: pát 28 kvě 2021, 01:32
xlukas.cz píše: čtv 27 kvě 2021, 19:30 Jsou to ctyri srouby, ktere drzi celou napravu (tu horni cast ramu).

Verim, ze JBC ti sem da odkaz,kde je to popsane jsou tam i fotky.
Nepamatuju se, kde se o tom píše. Každopádně pro Pazoura: Zadní část podvozku je kompletně samostatnej celek, z kterýho se snadno postaví jiný auto. Je to základní rám, na kterým je přimontovaný motor, převodovka, celá náprava včetně poloos a včetně horního uložení pružin a tlumičů - prostě kompletní samostatnej vozejk. Na montážní lince ho přiveze dopravník, zdvihne pod kastli, celý ten komplet se přišroubuje čtyřma šroubama a auto je hotový. Ty čtyři šrouby mají kluci na mysli.
Když potřebuješ spustit motor trochu dolů, tak postupně vyndáš ty čtyři šrouby v rozích rámu a nahradíš je tímhle:


Ten tlustší šroub je ten co patří do kastle - BACHA, je to nějakej jemnější závit, myslím, že 12 x 1,5. To hubený je asi 20 cm M8. No a pomocí toho si potom ten motor spouštíš tak dlouho, než se Ti skoro utrhnout nějaký dráty.
Nemysli si, že podložíš motor heverem a vyndáš ty čtyři šrouby a budeš to ovládat tím heverem!! To Ti hned spadne, nebo se to nějak zašprajcuje, To prostě nefunguje!
se nudim tak procitam ruzna temata,jeste bych se vratil k tem sroubam.
neni jednoduchsi koupit metrovou zav.tyc 12 z jemnym zavitem a 6 matic (takove matky doma nemam)podlozky muzu rozdavat tyc narezat na 4x
myslim ze motor svoji vahou sjede i kdyz to bude tesne.
Jen takovej blbej napad

Re: vymena zapalovacich kabelu

Napsal: úte 29 čer 2021, 19:15
od Winterwolf
Obavám se že tak jednoduché to mít nebudeš. Ten závit do kastle je speciální a proto se dělají tyto spojované.

Re: vymena zapalovacich kabelu

Napsal: úte 29 čer 2021, 19:19
od paboz
jasne,jeden sroub bych vyndal a vzal sebou do zelezarstvi,zaz takovy odbornik nejsem.