Stránka 4 z 5
Napsal: čtv 07 črc 2011, 07:09
od Milan Vavrek
No ja napr vyradujem na našej ceste, keď si to parem cca100 - 110 a blížim sa k železničnému priecestiu. To smartík preradoval 6-5-4-3-2,
tak vyradím a pekne tam dojdem, trocha dobrzdím, zaradim rýchlos a idem dalej. Ale inokedy asi naozaj nevyradujem , asi nie.

Napsal: pát 08 črc 2011, 00:09
od Markéta
Já třeba nevyřazuju vůbec a když vím, že tam bude překážka ( např. přejezd ), tak jen sundám nohu z plynu a položím na brzdu ( kdyby náhodou ). Smart mi podřadí z 6 na 5 tak asi v rychlosti 55 km / h. Na sekvenční převodovce
Napsal: pon 29 srp 2011, 19:17
od infiniti
A co když stojím na křižovtce na červenou? Má se vyřazovat nebo ne? Když jezdím s autem v manuálu a stojím na červené, tak vyřazuju na neutral, abych netrápil spojku a nemusel celou dobu na ní stát. Automat to ma uzpůsobené jinak?
Napsal: pon 29 srp 2011, 19:26
od xlukas.cz
nenech se zmast. smart ma prevodovku klasickou manualni. jen ty rychlosti tam haze elektronika sama a je to uplne jedno, jestli mas auto manual nebo automat.
Napsal: pon 29 srp 2011, 19:28
od infiniti
A co je teda pro něj lepší? Vyřazovat na neutrál, když stojím delší domu nebo nechat zařazeno?
Napsal: pon 29 srp 2011, 19:49
od xlukas.cz
vzhledem k fungovani prevodovky si ja myslim, ze je lepsi nevyrazovat. kdyz stojis na brzde nebo i nestojis, tak je trvale zmacknuty aktuator. kdyz vyradis, tak udelas to, ze aktuator zmackne spojku, motorek vyradi rychlost. aktuator pusti spojku. pri zarazeni zase to same, takze mam pocit, ze je lepsi pouzit jen aktuator nez pouzivat i motorek razeni rychlosti.
Napsal: pon 29 srp 2011, 19:53
od infiniti
Takže je lepší nechat zařazeno a tím pádem toho neopotřebovávám víc než je třeba.
Supr, tak už vim, vždycky jsem nad tím přemýšlel na křižovatce

Napsal: pon 29 srp 2011, 21:40
od sultana
Napsal: pon 29 srp 2011, 21:47
od infiniti
Ha, ha, rejpale...

Napsal: pon 29 srp 2011, 22:15
od DYK77
V Mercedesu, mi řekl p.Čáslavka nevyřazovat, tak nevyřazuji. Sultana bude vědět o koho jde

Napsal: pon 29 srp 2011, 22:59
od panzer.dragon
Napsal: úte 30 srp 2011, 09:46
od sultana
Pepin (pro někoho p.Čáslavka) říká:"NEVYŘAZOVAT" , absolvoval mraky školení ve Stuttgartu na Smatry všech modelů, tak bych tomu věřil. Jinak soráč, já si musel rejpnout

Napsal: stř 30 kvě 2012, 10:59
od houzar
Napsal: stř 30 kvě 2012, 11:01
od houzar
sultana píše:Pepin (pro někoho p.Čáslavka) říká:"NEVYŘAZOVAT" , absolvoval mraky školení ve Stuttgartu na Smatry všech modelů, tak bych tomu věřil. Jinak soráč, já si musel rejpnout

důvod?-
Napsal: stř 30 kvě 2012, 22:27
od Jerome
Děkuji za osvetleni i mych "krizovatkovych" uvah...tak mohu konecne vcas vystrelit z krizovatek
