Stránka 5 z 11
Napsal: čtv 28 srp 2008, 21:32
od DYK77
Baterka by měla mít na prázdno cca 13-14 Volt, ale tím ještě nezjistíš jestli je dobrá, protože může být špatná kapacita. Když jí zatížíš, třeba rozsvícenými parkovačkami, tak by to pořád nemělo klesnout pod 12V jinak je v čudu. Vše myšleno s vypnutým motorem.
S nastartovaným motorem tam je dobíjecí napětí blížící se 15V, ale více ne.
Na baterku to ovšem nevypadá, zkoukni ten brzdový spínač, připoj k němu multimetr a hýbej pedálem, jestli funguje tak jak má bez nějakých zádrhelů.
Napsal: čtv 28 srp 2008, 21:42
od DYK77
xlukas.cz píše:nejspis asi myslel, jestli do neho jde vsemi spravnymi smery elektrika. a jestli se nespina samovolne. slapnutim na brzdu se automaticky rozepina spojka, tim padem, kdyby si brzdovy pedal sepl, tak by potom znamenalo, ze ti rozepne spojka a auto nejede.
To asi nebude pravidlo. Když pojedu normálně 90Km/h, a začnu lehce brzdit, tak se spojka přeci nerozepne, protože motor nespadne na volnoběh s otáčkama. Mě přijde, že to jen nepustí palivo do motoru. Spojka se rozepne až při malé rychlosti na 1čku. Tedy v praxi mi to tak chodí.
Napsal: pát 29 srp 2008, 08:31
od zizala75
Baterka nabita a jedu pro multimetr. Dám vědět. Až vyjedu nádrž, tak vyměním palivový filtr a uvidím dál.
Napsal: pát 29 srp 2008, 13:44
od autodiagnostika
DYK77 píše:autodiagnostika píše:...pokud je vadny...
To je zřejmě překlep že ?
ne to neni preklep
Napsal: pát 29 srp 2008, 13:52
od xlukas.cz
tak tomu nerozumim. muzes to prosim znovu napsat? at chapu o co jde.
Napsal: pát 29 srp 2008, 20:12
od autodiagnostika
xlukas.cz píše:tak tomu nerozumim. muzes to prosim znovu napsat? at chapu o co jde.
jestli to bylo na me tak ja napsal
jak pisou kluci ale pokud je vadny pak bude chyba v ABS nebo ECU
ale jak to Dyk myslel to netusim
Napsal: pát 29 srp 2008, 22:51
od xlukas.cz
ja myslim, ze dyk to myslel tak, ze jsi myslel: kdyz je neni vadny brzdovy spinac, tak potom bude chyba v abs nebo ecu. kdezto tys napsal, kdyz je vadny brzdovy spinac, tak je chyba v abs nebo ecu
a jeste jsi to potvrdil, tak jsu z toho prave jelen.
prave nerozumim te souvislosti, ze kdyz je vadny brzdovy spinac, tak proc musi byt chyba v abs nebo ecu? chapal bych, kdyby byla chyba bud ve vadnem brzdovem valci nebo v abs (at uz jednotce nebo cidlech) nebo v ecu.

Napsal: sob 30 srp 2008, 07:57
od autodiagnostika
pokud bude vadny brzdovy spinac bude chyba v jednotce ABS popripade i v ECU motoru
obe dve jednotky vyuzivaji signal brzdoveho spinace ke sve funkci
brzdovy spinac je v podstate cidlo pro ABS podobne jako cidla na kolech nebo G-senzor
ABS pouziva spinac zejmena aby uvedl systemy v aktivni cinost,mimo jine
MEG/EDC napriklad pro deceleraci,vystaveni spojky atd...
tak snad je to takhle srozumitelnejsi
Napsal: sob 30 srp 2008, 11:54
od xlukas.cz
jo, jakoze se ta chyba objevi pri nacteni chyb pres diagnostiku

Napsal: sob 30 srp 2008, 16:04
od autodiagnostika
ano bud jako chyba nebo kontrolou akcnich clenu
Napsal: sob 30 srp 2008, 22:36
od DYK77
Xlukas to pochopil jako já.
Takže ale stačí vyměnit, brzdový spínač a v ECU smazat chybu. Ono to vyznělo jako , že je spínač, ABS i ECU na odpis.
Napsal: ned 31 srp 2008, 11:21
od autodiagnostika
DYK77 píše:Xlukas to pochopil jako já.
Takže ale stačí vyměnit, brzdový spínač a v ECU smazat chybu. Ono to vyznělo jako , že je spínač, ABS i ECU na odpis.
jo je to tak vymenit a smazat..ale nerikam ze je to ta zavada kterou ma..diagnostikovat zavadu bez auta jde docela blbe na 100%
no ja to asi napsal blbe...
Napsal: ned 31 srp 2008, 19:23
od DYK77
Jasný, že radit na dálku je složitější, ale tak jde o to, aby zkusil vyloučit závadu spínače když už nic.
Nedávno tu byl jeden problém s brzdovým spínačem. Reagoval na to David, tak už nevím kde to bylo

Napsal: pon 01 zář 2008, 11:30
od David0600
byl to problém že nešlo řadit vůbec furt tam byl neutrál, vyměnili brzdový spínač a bylo po problému
Napsal: úte 02 zář 2008, 22:52
od DYK77
JJ das ist ono, dík