Stránka 1 z 2

Pískání, pravá zadní čast

Napsal: pon 29 srp 2011, 13:13
od KNOCKKNOCK
Zdravim,
prosím o radu. Po startu mi něco píská v pravé zadní části. Na volnoběh nic. Při zrychlení 1, 2, 3 to dělá stále. Na vyšších rychlostech a při jizdě skoro bez plynu, jen na udržení třeba padesátky to nedělá. Většínou pískání ustane po zahřátí motoru. Akorát v poslední době je hlasitější a hlasitější. Výfuk vypadá bez problemů( ale neni vidět do kolena výfuku, takže třeba tam, jestli muže být dirka), ale spíš se mi zdá, že to bude mít něco s klínovým řemenem. Na ten jsme koukali, je napnutý. Řemen stále původní, auto má najeto 77 tisíc km. Prosím o radu, čím by to mohlo být, jestli opotřebením řemene nebo nejaká ložiska. Předem děkuji za ochotu.

Napsal: pon 29 srp 2011, 16:06
od Dejvaval
Pokud to dela jen, kdyz je pridany plyn za jizdy, tak to muze byt treba dirka v sani za turbem. Na pridani plynu ve volnobehu, vetsinou turbo neda takovy tlak a tudiz to nemusi piskat.

Napsal: pon 29 srp 2011, 17:34
od xlukas.cz
ja bych doporucil klinak. uz ma za sebou dost. taky muze byt napnuty, ale treba uz nema vsecky drazky. nebo muzou byt drazky zbrousene od remenice a nesedi dokonale.

Napsal: pon 29 srp 2011, 20:20
od Dejvaval
To jsem mu chtel napsat puvodne, ale pise ze na volnobeh to nedela. Jen pri jizde.

Napsal: pon 29 srp 2011, 23:18
od vendys
Me piskalo turbo, i kdyz se zvukem piskani klinoveho remene se to nedalo srovnat (tissi a "jine" piskani), byla uvolnena objimka hadice u turba, a hadice se tim o kousek posunula. Byla tam pak malinka skvira, kde to piskalo kdyz bylo turbo naplno v zaberu.

Napsal: pon 29 srp 2011, 23:29
od Dejvaval
Bude to asi mala dirka, protoze pokud by byla vetsi, RJ by hodila nahradni rezim a smart by byl bez vykonu. Takze hledat a projit vsechny spony. Od turba do itercooleru (prohlednout ho) a dal do sani. Pak uz muze byt spatne tesneni mezi sanim a hlavou valcu.
Nebo to muze delat poskozena hadice od podtlaku na posilovac brzd (u motoru, jeste pred zpetnym ventilem).
Je opruz to najit. I u jinych turbo motoru je to obvykle, ze nekde neco netesni (piska) nebo v extremu vylitne (roztrhne) :roll:

Re: Pískání, pravá zadní čast

Napsal: stř 30 lis 2011, 16:02
od potvorkazuz
Ahojte, mne robí drobec to isté , ale píska mi len tak trocha pri väčšej rýchlosti ,alebo pri vysokých otáčkach .... klin. remeň to nie je, lebo ten sme menili a ten zvuk poznám ... toto je taký tichý zvláštny piskot.
A niekedy je neuverite¾ne lenivý .. napr. ked ma preradi v kopci... zbehne rýchlos na 30km/hod. a potom si uvedomí, že je na kopci a preradí, pri tom stále bliká trojuholník ... Vedeli by ste mi niekto poradi ?
Jama mi nepomohla :)

Napsal: stř 30 lis 2011, 17:37
od xlukas.cz
abs krouzek na kole

Napsal: stř 30 lis 2011, 19:12
od potvorkazuz
Myslíš, že to je dôvod toho čo vystrája ? ... lebo on vôbec nereaguje ... ja noha na podlahe a on stojí ...a potom si asi po cca 4 sekundách uvedomí, že má ís .... a som v Ba, mechanika mám na druhom konci Slovenska, kam idem až o dva týždne ... myslíš, že s tým prejdem 500 km??? ..

Napsal: stř 30 lis 2011, 19:47
od potvorkazuz
A stále mi pri tom bliká oranžový trojuholník :/ prečo mám taký pocit, že odchádza turbo ? ... lebo píska, stráca výkon a robí čo chce... preraduje ako chce :( ... nerozumiem

Napsal: stř 30 lis 2011, 20:15
od xlukas.cz
trojuhelnik je neco kolem podvozku, ne?
tri carky jsou prevodovka
turbo nema vliv na vystreleni ... na vystreleni ma vliv aktuator, spojka, motorek razeni.
primo v bratislave mas specialistu na smarty.

ale musim pripomenout, ze se potvrzuje co sme ti radili pri koupi auta :wink:

Napsal: stř 30 lis 2011, 21:17
od potvorkazuz
Kde priamo v Ba máš špecialistu ? ...prosím si urýchlene kontakt !
Je úplne zbytočné teraz rieši čo ste mi radili pred rokom a pol ... bola som za¾úbená do auta a strašne ho chcela .... Nemala som ani ,,šajnu,, čo ma s ním čaká ... hej trojuholník bliká stále ked nevie čo zo sebou.... :(

Napsal: stř 30 lis 2011, 21:21
od xlukas.cz
duri

Napsal: stř 30 lis 2011, 21:31
od potvorkazuz
A vieš mi da a bližší kontakt ? Lebo v zozname používate¾ov som ,,duri,, nenašla ... :/

Napsal: stř 30 lis 2011, 21:36
od xlukas.cz
toto je asi tak nejkonkretnejsi kontakt, ktery ti muzu dat, ktery mam
http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=3157
napis soukromou zpravu, jak duri, tak ravens. mozna tam na sebe ma nekde cislo.
mozna ma cislo i v tipech na servis. musis si trochu snazit i sama. na foru tu mame hodne veci. jen hledat. a ja sam nemuzu znat vsecko.