Elektro Smart

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

resi ti vyrobci elektroaut vubec nejak ochranu baterii pred mrazem? jaka je vubec optimalni teplota pro ty baterie? tipuju 20 stupnu +- 5. nebo ne?

dobre, tak solarni strecha nebude baterie nabijet. to uz je vcelku jedno. podstatne je, ze usetri aspon malilinkato proudu pro jizdu. kazdy metr jizdy je k dobru. nic moc zustat stat 50, 100 metru od baraku :wink:
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Teploty jim delaji samozrejme problemy. Musi se chladit, protoze se hodne ohrivaji. Dava se tam normalne chlazeni vodou. Zaporny teploty jim vadej taky. To bude zalezet s jak "min" teplotou se vyrobci chlubi. Myslim, ze -20C nektere daji, bez zniceni, ale jsem zvedav, jak to na ne pojede v realu. Jasne, ze se brzo v te zime ohrejou, ale aby se to vubec rozjelo. Jak jsem uz tady nekdy psal, tesim se na realny test elektromobilu v ruznych nepriznivych podminkach.

Pak nabijecka na ty baterie je dost slozita vec. A je delana na nabijeni ze site. Predelat ji jeste na nabijeni z nicotnych solarnich panelu ztraci smysl. Jeho napeti (reba 12V) musis spinanym zdrojem zvednout na 300-400V (podle napeti baterek). Protoze funguje zakon zachovani energie a zdroj bude mit treba 15% ztratu, tak si muzes spocitat, jakym mini proudem budes dobijet ty velky akumulatory, ktery maji na sobe povesenej battery management, ktery sam o sobe neco spotrebovava, coz je zase dan za to, ze kazdy clanek je jiny a nedaji se udelat naprosto identicky kusy, abych se chovaly stejne.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
taalla
Příspěvky: 20
Registrován: pát 01 led 2010, 23:46
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od taalla »

sultana píše:Poslední dobou stále víc uvažuju o přestavbě na ElektroSmart. Zkusim kontaktovat p.Vegra, jaký jsou možnosti :idea:
o tohle jsem se zajímala, tady ta firma to dělá http://www.evcgroup.cz/ ,cena přestavby je 300tis. Kč bez DPH, max. rychlost 90km/hod, dojezd 50-70km takže nic moc :?
Zatím bez smarta, stále šetřím, hledám a získávám informace :-)
Uživatelský avatar
Robin
Smart ACE
Příspěvky: 518
Registrován: úte 21 říj 2008, 10:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Už sem to sem dával, neni to zdaleka taková tragedie, jak se uvádí - ohledně teplot. Koukněte se na specifikace.
http://www.thunder-sky.com/pdf/200964145219.pdf

Jinak koncept Vegra byl na soutěži z mojeho pohledu nejlepší. Zpracování nejhorší, ale o to zas tak nešlo. Osobně, i když bych samozřejmě byl rád, kdyby bejvalo vyhrálo naše, bych ho nechal vyhrát, protože jako jeden z mála (kromě nás a "prcka" kterej byl diskvalifikovanej) se držel zadání soutěže. Mělo to bejt městský auto, vlastní koncepce, s co možná největším množstvím inovací. Jedno z výherní dvojice byl retro "sporák," postavenej dávno před vznikem soutěže, kterej neměl s městskym autem společnýho nic. dlouhý, dvoumístný, nepraktický, bez špetky inovace. Zpracování velmi dobrý. Druhý byl předělanej Chevrolet Spark, bo jak se ten korejskej sráč menuje. To se městský koncepci komunálního auta vzdáleně blížilo, bylo to postavený jako malej pickup. Ale celej podvozek, vnitřek, prostě všechno, kromě haubny a zadní části plechů bylo původní, zachovaná byla i spojka s převodovkou, jenom spalovací motor byl vyměněnej za elektrickej. Tyhle dvě auta se podělily o hlavní cenu, což podle mě neměly.

Vegr proti tomu šel cestou vlastní konstrukce podvozku (vývoj nápravy je nesmysl), zabudování baterií do podlahy, což neni nic objevnýho, ale u přestaveb to tak stavět nejde, protože se to tam jednoduše dostat nedá. Vnitřní prostor jeho auta je díky týhle koncepci neskutečně variabilní. Nicméně holt je to člověk, kterej neumí prodat to co udělá a to ho taky imho v týhle soutěži zabilo.

Každopádně nesouhlasim s tim, že elektro auta sou dneska nerentabilní hovadina. Díky naprosto nesmyslnejm dotacím, který nechápu, nicméně ani mi nepřísluší je chápat, je stavba a provoz elektroauta dneska věc neskutečně levná a to jak na stavbu, tak na provoz. A to i v tomhle praštěnym státě. A kvalita baterií, viz link, je na vysoký úrovni.
2012 Fortwo / benzin
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Robin píše:kromě nás a "prcka" kterej byl diskvalifikovanej
A jak vypadalo reseni "nás" ? Pribliz to trochu.....
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

robine, tys neodstoupil :?:
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

http://www.electricmotion.cz/soutez-pos ... -projekty/

treti obrazek zespoda. To by chtelo trochu objasnit, protoze Robin do toho sel s tim, ze predela Smarta. A na obrazku je uplne jiny prototyp, ktery jsi Robine urcite nepostavil od zacatku souteze do jejiho vyhlaseni. Takze jak probihalo Tve soutezeni ?

Pro me to v tuhle chvili vypada, ze jsi neudelal nic a aby jsi nevypadl ze souteze, tak jsi si nasel nekoho (ti dva panove tam jmenovani) a prizval je s jejich resenim (jehoz historii neznam) pod svou registraci do souteze. Neni mi tedy jasne jakou vlastni invenci jsi do te souzete prinesl.

A proc jste se neumistili s dobrym hodnocenim ?
Mela porota nejake vyhrady ?
Proc si myslis, ze zvitezili zminovani vitezove ?
Kde se da docist vice o tomto auticku, kdo je autorem ?
Jaka je jeho geneze ?
Muzes dodat vice materialu k tomu ?
Jak jste se trefili do predpokladanych papirovych parametru "maximální rychlost cca 150km/h, zrychlení za nuly na sto za přibližně 7 sekund, dojezd zhruba 200 kilometrů" ?
Naposledy upravil(a) Pajik dne stř 27 říj 2010, 12:37, celkem upraveno 1 x.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

jestli je to ono, tak vypada luxusne
Obrázek
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

No to bez pochyby, pekny to je. Spis bych to teda videl na golfove hriste, nebo jako vozitko do centra Athen.

Robin nam snad vysvetli, jak a kdy to vozitko vzniklo a jak se dostalo az do Dejvic pred technickou kniiihovnu:
http://www.co2-clean-energy.com/
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
Robin
Smart ACE
Příspěvky: 518
Registrován: úte 21 říj 2008, 10:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

neni to moc zajímavý, ale jestli vás to zajímá..

jak sem psal někde dřív, tak díky tomu, že ČEZ to sponzorovat nemoch, nebo vedoucí oddělení Future motion, který má podobný legrace na starosti, byl zároveň porotcem v týhle soutěži a Vodafone nám z toho couvnul, tak by celá částka zůstala na mě (cca 600k Kč) a do toho se mi celkem pochopitelně jít nechtělo. Ale protože nerad z něčeho couvám, tak sem scháněl dál někoho, kdo by do toho dal aspoň půlku. Celkem nezajímavym způsobem sem se dostal na Martina Wernera, kterej pro ČR zastupuje My Energy a kterej vypadal, že by peníze sehnat moch. Jenomže to trvalo dýl, než by bylo zdravý a tak sem mu navrhnul druhou alternativu, nebo sme se tak nějak po pár schůzkách "zkamarádili," a sice, že některej z jejich novejch projektů, kterej si vyberu, tam přihlásíme a vyměníme za avizovanej. A to sme přesně udělali.

Pajik, neber to osobně, ale tvá forma pokládání otázek mi připadá jak u výslechu.

Nicméně, dál to bylo vcelku jednoduchý. Ze dvou prototypů sem vybral tenhle. Do projektu jsem vstoupil čistě administrativně, auto sem viděl poprvé na živo den před soutěží. Vstup partnera, jsem pochopitelně přiznal, jak je vidět z informačních tabulí, rozhovorů apod. S původnim projektem to nemá nic společnýho, parametry týhle věci sou úplně mimo reálný použití (aspoň pro moje potřeby). Vozítko jezdí 50km/h, plánuje se 70km/h, dojezd cca 70km. Nicméně konstrukce je zajímavá a přesně proto sem ho chtěl. Základ auta je kabina, která se vzala ze seriově vyráběnejch zemědělskejch strojů, tzn. je relativne levná, ergonomika vyřešená, je pevná, protože musí bejt schopná chránit posádku při převrácení toho zemědělskýho stroje, kterej je násobně těžší, dveře k tomu samozřejmě existujou a nechat udělat modifikaci neni problém. Nápravy vycházej z golfovýho vozejku, akorát sou zesílený a rozšířený. Motory sou v obou zadních kolech. Vozejk nerekuperuje, imho to při jeho maximální rychlosti nemá v praxi ani smysl. Druhej důvod, proč mi přišel dobrej je, když nepočítám velikost, jeho cena. Prodejní cena v čr, včetně baterek a homologace na provoz po pozemní komunikace se vypočítala do 200k Kč a to je dobrý. Já bych to nechtěl, ale věřim tomu, že se to někomu hodí. Jinak to má dořešenej i interier včetně budíku a digitální palubního (s nadsázkou) "počítače". Má to tlačítko boost, kterym se do motorů na max. 20sec pustí maximum toho co baterky a motory unesou. Akceleruje to solidně.

Ohledně našeho umístění. Neoficiálně (dle slov Ing. Hlavičky coby jednoho z porotců) sme se umístili celkově druhý (tzn. třetí díky dvoum prvním místům). On sám nás prosazoval na první místo, nicméně údajně ostatní dva porotci prohlásili, že to vypadá jako dospělej projekt, kterej nepotřebuje podpořit. Jestli to je pravda, tak tim spíš to měl vyhrát Vegr, protože ten kdyby přestal vidět jenom před sebe, měl prachy a k ruce někoho, kdo by ho směroval, by byl se svym nadšením nejspíš skutečně schopnej něco použitelnýho vyrobit. Jenomže to se imho (bohužel) nikdy nestane..

Závěrem, upřímně řečeno sem docela rád, že sme nevyhráli, poňáč já si z toho odnes mnohem hodnotnější věci a tim sou kontakty a zároveň by mě to těšilo naprosto minimálně, díky tomu, že v tomhle projektu sem neměl v ruce "kladivo", ale mobil a počítač a to je tak nějak míň zábavný. Na druhou stranu, jak sem zmiňoval předtim, to měl vyhrát Vegr a je jakej chce, v přímym srovnání všech konkurenčních vozítek bylo to jeho nejlepší.

Co se týče těch holek, Wenera, Schmittnera a mé osoby na fotce, tak sme v rámci propagace vozítka udělali naprosto nesmyslnej oficiální českej rekord a sice kolik lidí (holek) je tohle auto schopný přepravit na vzdálenost 100m (delší to tam nebylo). Narvali sme jich tam třináct (dvě na fotce chyběj). Teď v listopadu budeme rekord opakovat, akorát tentokrát pude do Guinessovky a narvem jich tam patnáct. Pokud u toho někdo z vás chce bejt a případně se tim autem svést, tak až budu mít závaznej termín, tak ho sem hodim. Holky neobtěžovat, sou maličký.
2012 Fortwo / benzin
Uživatelský avatar
houzar
Smart ACE
Příspěvky: 6950
Registrován: ned 26 lis 2006, 10:18
Bydliště: Nerudova 22;TŘĚŠŤ 58901

Příspěvek od houzar »

tento krátký článek neznámého autora jsem převzal z Veteránského magazínu-určitě stojí za to se nad tím zamyslet

citace:
Na pařížském autosalónu byl s velikou pompou vystaven elektromobil Škoda Octavia a jsou ho plná média.
Co demonstruje Škoda Octavia elektro v roce 2010 se svými 315 kilogramovými akumulátory, dojezdem 140 kilometrů a dobou nabíjení 4 hodiny? Buď je svět po více než stopadesáti letech elektromobilů stále na začátku, nebo se motá ve slepé uličce.

Co všechno musí ještě vzniknout, aby se zjistilo, kudy cesta nevede? Rád bych se mýlil, ale i mé elementární znalosti mi stačí k tomu, abych úspěšně pochyboval. Pochyboval o smysluplnosti současné elektro-hysterie výrobců motorových vozidel. Toto jejich jednání tedy chápu spíše jen jako jistý druh podbízení se současné politické linii. Co by na to asi řekli pánové Křižík, Tesla či Edison?
Formule H vysočina

mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Robin: Hm. tak to je zklamani. Moje otazky plynou z nedostatku informaci a prave z onoho divnyho pocitu, ze do tvurci souteze (smysl takovy byl, o obecne napsanych podminkach se da diskutovat do oo ) jsi prihlasil hotovy vozitko nekoho jineho. Nemohu si odpustit poznamku, ze lepsi by bylo odstoupit se slovy "proste to nevyslo". A pravdou taky je, ze i nekteri ostatni nedodrzeli tak uplne podle me smysl souteze. Takze celkove to byla, jak je pro CEZ typicke, jenom saskarna, ktera nicemu nepomohla. Skoda.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
Robin
Smart ACE
Příspěvky: 518
Registrován: úte 21 říj 2008, 10:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Co by bylo lepší je o úhlu pohledu. Já si tim chtěl projít, protože mě to zajímalo a protože sem (správně) očekával, že mě to posune dál a Martin Werner měl příležitost si udělat reklamu.

Co se týče ČEZu, respektive smyslu celý akce, tak upřímně řečeno to nedávalo smysl od začátku. Do teď mi neni jasný, co mělo bejt cílem. Dokázat, že amatér postaví něco co se rozjede na elektriku? To sem postavil v deseti ze startéru a baterky z auta, neni na tom nic technicky komplikovanýho. Očekávání, že někdo přijde s převratnou technologickou inovací? Tak naivní očekávání určitě nikdo mít nemoch. Ukázat veřejnosti, že elektroauta existujou? To dneska ví každej, poňáč ta úchylná zelená vlna je na každym rohu. Prostě soutěž jako taková nesmysl bezesporu byla, ale to sou i v týhle oblasti například fotovoltaický elektrárny a jakej to byl na začátku dobrej kšeft.
2012 Fortwo / benzin
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
houzar
Smart ACE
Příspěvky: 6950
Registrován: ned 26 lis 2006, 10:18
Bydliště: Nerudova 22;TŘĚŠŤ 58901

Příspěvek od houzar »

Formule H vysočina

mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
Odpovědět