Koupim Smártíka v top stavu bez investic

Sháníte něco?
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1489
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic

Příspěvek od mugwai59 »

Jindřich píše:Ne,ne , jenom jsem se vytahoval, víte přeci, že cdi n e m á m ??? - SMARTa nemám proto , abych řešil spotřebu ??
No .. jsem naopak predpokladal, ze Smartie i v benzinu bude zobat malo:).
Takovy dalsi skrcek Austin Mini Cooper (co ma uz patricny obsah) u toho bych cekal, ze naopak chlastat bude, tak jsem se o nej dal uz nezajimal:).

Kor kdyz jsem uvidel Smartie/Cabrio verzi:).
Nicmene umim jezdit i za 0,0 l / 100km, hehehe, kdyz parkuju na dvore na travniku :D))) .. to ma potom super spotrebu uplne kazdej autak:).
---------------------------------
Tady jsem nasel moznou pricinu zvysene spotreby u CDi-cka, dost jsem jezdil v lete (v podstate porad nad 0°C) na smesnou repku s naftou:).
http://biopalivafrci.cz/clanky/bionafta ... -a-filtry/
A pry az o 0,75l/100km, to by vysvetlovalo az temer skokovy narust spotreby z cca 4,0 na 4,7l / 100km aniz bych nasel jakykoli prusak paliva na railovem cerpadle:).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Maseeer
Příspěvky: 12
Registrován: ned 01 kvě 2016, 17:50

Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic

Příspěvek od Maseeer »

Ještě by mě zajímalo jak je to s tou nosnosti. Četl jsem že cabrio 175kg, s pevnou 185kg. Co se stane a jak se to bude chovat když do toho naložim třeba 220kg? Má někdo tuhle zkušenost? Sám mám 110kg a nerad bych jezdil sám :-)
Maseeer
Příspěvky: 12
Registrován: ned 01 kvě 2016, 17:50

Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic

Příspěvek od Maseeer »

mugwai59 píše:
Maseeer píše:Diky, to jsem potřeboval vědět.
Takze jestli dobre chapu tak za tuto (realnou) spotebu uz Smart/klubistou byt uz nechces ..
Ale ano, nejspis se ale radsi poohlednu po cdi, i když se tu rozjela diskuse že které nakonec vychází u cdi spotřeba kolem 5ti litrů.
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1489
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic

Příspěvek od mugwai59 »

Kolem 5l urcite ne a pres to uz by musel byt srot, ale mel jsem 4,7 l/ 100km a to na to asi moc slapu, furt nekam specham :D) .. uvidim co ted rekne muj novy CDi Cabrio mazlik:).
Ale ten na prodej v pristich nekolika letech urcite nebude :-).

Btw. Nekde jsem ted cetl, ze kdyz jezdite na repku (myslim 100% bio naftu) tak spotreba u osobaku stoupa v prumeru prave o cca 0,75 l/100km:).
To by temer skokovou spotrebu vysvetlovalo, ma zde nekdo podobnou zkusenost s navysenim spotreby na bio-diesel palivo ?:)
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Maseeer
Příspěvky: 12
Registrován: ned 01 kvě 2016, 17:50

Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic

Příspěvek od Maseeer »

A s tou nosnosti jak jsem se ptal výše je to jak? Diky
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1489
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic

Příspěvek od mugwai59 »

Nosnosti ceho ? - 2 lidi pokud vim + nejake bagly do kufru (nad prostor motoru), z hlavy to nevim, sry ..
Steluji se kvuli tomu 3 stupne sklonu svetel podle zateze a kde se nachazi - najdes v manualu:).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Maseeer
Příspěvky: 12
Registrován: ned 01 kvě 2016, 17:50

Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic

Příspěvek od Maseeer »

Četl jsem že cabrio 175kg, s pevnou 185kg. Co se stane a jak se to bude chovat když do toho naložim třeba 220kg? Má někdo tuhle zkušenost? Sám mám 110kg a nerad bych jezdil sám :-)
kubiq
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led 2014, 21:48
Bydliště: České Budějovice

Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic

Příspěvek od kubiq »

Já dal do kufru dva velké sudy, pak já jako řidič a ještě nějaké drobnosti..cca se to blížilo těm tvým 220kg a smart s tím vůbec neměl problém. Kdo ví jak by to bylo, kdyby se takhle jezdilo stále..
SMART - Fortwo - 99, 00, 01, 01 - 0,6/40kW
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1489
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic

Příspěvek od mugwai59 »

Maseeer píše:Četl jsem že cabrio 175kg, s pevnou 185kg. Co se stane a jak se to bude chovat když do toho naložim třeba 220kg? Má někdo tuhle zkušenost? Sám mám 110kg a nerad bych jezdil sám :-)
Musis babe naordinovat dietu do65kg :D) .. jestli Ti to pomuze, mam 77 kg a tahnul jsem vozejk briket 500kg (naklad) + vozejk ma 160kg:).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Maseeer
Příspěvky: 12
Registrován: ned 01 kvě 2016, 17:50

Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic

Příspěvek od Maseeer »

Věřím tomu že motor to zvládne. Jde mi spíš o podvozek, aby nebyli kola až na podbehach.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3891
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic

Příspěvek od JBC »

Aby se v tom prase vyznalo - ti kokoti do techničáku píšou takový pí.oviny - co je to "Provozní hmotnost"? Tak právě tahle Provozní hmotnost je u mého Fortůčka 805 kg. A nejvyšší povolená hmotnost je 990 kg. Když to odečtu, vyjde mi rozdíl 185 kg.
450 City Coupé MC01 - havarováno, zrušeno
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1489
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic

Příspěvek od mugwai59 »

No, presne .. jeden prostorove vyraznejsi a druhy hubeny a je to akorat :D) .
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
kubiq
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led 2014, 21:48
Bydliště: České Budějovice

Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic

Příspěvek od kubiq »

Maseeer píše:Věřím tomu že motor to zvládne. Jde mi spíš o podvozek, aby nebyli kola až na podbehach.
Při zatížení těch cca 220kg auto ještě nebylo na dorazech a pružilo, takže ještě byla rezerva *VV*
SMART - Fortwo - 99, 00, 01, 01 - 0,6/40kW
Maseeer
Příspěvky: 12
Registrován: ned 01 kvě 2016, 17:50

Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic

Příspěvek od Maseeer »

kubiq píše:
Maseeer píše:Věřím tomu že motor to zvládne. Jde mi spíš o podvozek, aby nebyli kola až na podbehach.
Při zatížení těch cca 220kg auto ještě nebylo na dorazech a pružilo, takže ještě byla rezerva *VV*

Super. Diky. Já mám totiž 105kg, přítelkyně 85, oba máme cca 190cm +pes 10kg + třeba nákup.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupim Smártíka v top stavu bez investic

Příspěvek od DYK77 »

No a Roadster má užitkovou hmotnost 160Kg. Já 70, žena 55, rezervy na bagáž až do pr...e :D
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět